Domovská stránka » XRS Grand final zhrnutie

XRS Grand final zhrnutie

od Filip Obora

Super víkend v Hudy aréne je za nami. Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť a zabojovať o najlepšie umiestnenie v rôznych ktegóriách.

Tono si vyjazdil v novo otvorenej kategórii 1/8E pekné štvrté miesto a vo finálových jazdách bolo na čo pozerať. Bohužiaľ, v kategórii 1/8 Nitro to nemal ľahké a sprevádzali ho problémi so set up om jeho auta, ktoré do semifinále upravil ale pár kôl po štarte mu odišiel druhý prevodový stupeň. Tono sa nevzdával a bojoval na jednotke väčšinu jazdy, nakoniec mu odišla sviečka a nádeje o postup do finále sa rozplynuli.

Filipové prvé veľké spalovacie preteky vyšli nad očakávanie, aj napriek tomu, že mu v kvalifikácii odišiel motor, podarilo sa mu postúpiť do semifinále, v ktorom sa umiestnil na štvrtom mieste a automaticky postúpil do finále a podľa času štartoval zo siedmej priečky. Po štarte auto aj motor fungovali perfektne a 30 minút mohol bojovať zo super jazdcami. Jazdil s rozumom a veľmi rýchlo bez zbytočných chýb. Umiestnil sa na neuveriteľnom druhom mieste v kategórii 1/10 nitro. Samozrejme, mal na tom podiel aj Tono, ktorý zabezpečil veľmi rýchle tankovanie bez ktorého by sa nezaobišiel.

Ďakujeme všetkým za podporu a tešíme sa na budúci rok.

Related Posts

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa súbory cookie na zlepšenie vášho zážitku. Budeme predpokladať, že ste s tým v poriadku, ale ak chcete, môžete sa odhlásiť. Akceptujem čítaj ďalej